יום רביעי, 27 בנובמבר 2013

מסיבות חנוכה טיפים ורעיונות

מסיבות חנוכה או ערבי לביבות הם הזדמנות מצוינת לגלות כישרונות צעירים, גם המבוגרים מגלים לפתע כישרונות שעד היום לא ידענו עליהם:), אז איך בדיוק מגלים את כל הכישרונות המוחבאים הללו?
חלוקת תפקידים- מארגנת המסיבה לא צריכה להכין הכול, בהחלט אפשרי שכל אחד יהיה אחראי על משהו אחר, כמה על התוכנית, כמה על הואכל וכמה על העיצוב, אפשר גם לדאוג למנחה הערב, ולאחד שאחראי על מוזיקה מתאימה ומגוונת.
כשכל אחד יהיה אחראי על משהו שהוא אוהב תגלו עד כמה הילדים/הדודים/בני דודים/החברים כשרונים, כל אחד בתחום שלו. זו הזדמנות מצוינת לעשות את מה שאנחנו אוהבים למי שאנחנו אוהבים.

למארגני התוכניות הנה כמה רעיונות לתוכניות חמודות:

1. בעיה ופתרון- כל משתתף כותב בעיה כלשהי שיש לו ומעביר ליושב לצידו, היושב לצידו רואה את הבעיה ורושם על פתק נפרד פתרון לבעיה. כך מעבירים את כל פתקי הבעיות כשכל משתתף רושם פתרון על פתק נפרד, לאחר מכן מכינים ערמה של "פתרונות" וערימה של "בעיות" מערבבים היטב את שתי הערמות, מארגן התוכנית לוקח פתק מערמת "הבעיות" ומקריא את הבעיה, לאחר מכן הוא לוקח פתק מערמת "הפתרונות" ומקריא את הפתרון, תתכוננו לפתרונות מצחיקים במיוחד:) המשחק משעשע מאוד, ולפעמים הפתרונות הלא מתאימים, הם דווקא הפתרון הנכון.

2. מגשימי המשאלות- כל משתתף כותב משאלה, מכניס את הפתק לבלון ומנפח את הבלון, קושרים את הבלון לכסא ומתחילים במשחק. כל אחד מקבל דף לבן הוא רושם את שמו בתחילת הדף ומעביר ליושב לצידו, היושב לצידו צריך לנחש מה המשאלה שחברו כתב ולפי זה לכתוב לו כיצד היה עוזר לו להגשים את המשאלה, שימו לב כי הוא חייב אחר כך לקיים את הבטחתו, יש לרשום את שמו ליד המשפט (אחרת איך נדע מי הבטיח רכב לשבוע?), בסוף הסיבוב, מפוצצים את הבלונים, כל אחד מקריא את המשאלה שלו ואת כל הרשימה של "מגשימי המשאלות", חשבתם שאתם יודעים מה המשאלה של אמא? כנראה שטעיתם..אבל בכל אופן לעזרה היא תמיד תשמח..אז רוצו לקיים את ההבטחה שלכם:)

3. משחק המשפטים- משחק משפחתי או כיתתי אין כניסה לזרים, משחק מהנה במיוחד. מארגן התוכנית מכין כרטיסים, על כל כרטיס רשום משפט שאומרים הרבה בבית, (כדאי להכין הרבה כרטיסים, ניתן להשתמש גם במילים מסוימות) שמים את ערמת הכרטיסים במרכז, כל אחד בתורו מרים כרטיס ומקריא את המשפט בקול, הראשון שידע מי אומר את המשפט הזה ומה המקור למשפט זוכה בכרטיס, המנצח מי שיש לו הכי הרבה כרטיסים.
טיפ- ניתן לשלב שעון חול כדי להגביל את המשחק בזמן, או לדרגה קשה יותר לסובב סביבון ועד שהסביבון נופל ניתן לענות.

יש עוד הרבה רעיונות, מי שרוצה מוזמן לכתוב לי ואשלח לו, וכמובן שאשמח אם אתם תעלו כמה רעיונות ועוד יותר טוב אם זה יהיה בליווי תמונות.

למכיני האוכל: אתם מוזמנים להיכנס לכאן ולמצוא הרבה מתכונים שמתאימים גם לערבי לביבות, חוץ מהדונאטס כמובן שאי אפשר לוותר עליהם!

למעצבי השולחן: 
אני בטוחה שאתם מלאים ברעיונות לעיצובים מיוחדים ומקוריים לחנוכה, הנה כמה טיפים : (תמונות מקווה שיהיו במהלך החג..)

-הכינו שרשרת דגלונים, השתמשו ברקעים צבעוניים כתבו על כל דגל אות וביחד צרו את המילים "חנוכה שמח", תלו את השרשרת על קיר ממול לשולחן או בכניסה לסלון/לחצר איפה שתהיה המסיבה. ניתן להכין גם שרשרת מסביבונים במקום משולשים כמו בתמונה כאן:

http://www.ivillage.comהכינו סביבונים מניירות צבעוניים, סול או כל חומר אחר שמתאים, והצמידו אותם לקשים, שימו כל קש בכוס, וכבר השולחן נראה יותר חגיגי.


http://www.ivillage.com
קונים דליים קטנים בחנות חד פעמי,מרססים אותם בצבע, מדביקים סרט תחרה, מוסיפים פפיון חמוד והרי לכם כלי מעוצב
למפיונים, (מקפלים כל מפיון לארבע ומכניסים פנימה לדלי..)

לוקחים קופסת שימורים עוטפים את הקופסה מבפנים בבד, לאחר מכן עוטפים אותה מבחוץ  בנייר מעוצב שרשום עליו
"חנוכה שמח" ממלאים את הקופסא במטבעות שוקולד והרי לכם קופה נהדרת לדמי החנוכה:)

הרבה הצלחה לכולם, ואני מחכה לתמונות:) ניתן לשלוח לי במייל: shoshkaner@gmail.comתגובה 1:

 1. היי,
  זו פעם ראשונה שאני נתקלת בבלוג.
  את כותבת נפלא, והסטייל שלך פשוט מקסים. תצליחי!
  אשמח לקבל רעיונות נוספים להפעלות, אם יש לך את זה כבר כתוב.
  האימייל שלי: miriam5251 בג'ימייל

  השבמחק