יום חמישי, 27 במרץ 2014

עושים סדר בבלאגן

עוד מעט האביב כבר כאן ואיתו נקיונות אביב (שממש לא קשורות לפסח, אבל למי שמתעקשת אפשר גם לקרוא לזה נקיונות לפסח). כבר בראש חודש ניסן ניתן לראות את המזרנים שתלויים על מעקה המרפסת וחובט מזרנים מתנפנף בידה של אשת חיל שחובטת במזרן בעוצה רבה, נראה כי כל "האין לי כח" לא קיים, ענן אבק מתפזר במרפסת, תשמעו כמה שיעולים שמזכירים חולה אסטמה בהתקף, אבל האשת חיל תמשיך, פעם בשנה יש לה הזדמנות להכות במזרן שעושה לה כאבי גב, ולא...אל תקחו לה את התענוג.
בקומה מתחת שואב האבק עושה רעש איום ומחריש אזניים כבר 30 שנה הוא משרת נאמנה את משפחת כהן, כל ראש חודש ניסן הוא מתעורר מרבצו מוכן להתחיל לאכול כל מיני גרגירים אפורים כשבין לבין יש כמה אוצרות של חרוזים, בסלי וגם במבה.
למטה מסתובבים ילדים בין פחי האשפה אוספים את ה"אוצרות של השכנים" לביתם, שנה הבאה הגלגל יחזור על עצמו הם יזרקו והשכנים יקחו ולא יבינו איך הבובה עם הקרחת חזרה הביתה, ורק מירי הקטנה תסביר לאמא שהבובה התגעגעה למירי ושאסור לזרוק אותה..בטח היא נעלבה ובכתה!

...

אם אתם גם עסוקים בנקיונות הפסח והאביב, הפוסט הזה מיועד בשבילכם.
אין כאן טיפים לניקוי אבק, ועצות להסרת עובש מהקירות, יש כאן מדריך קצר ושימושי מאוד לקופסאות אחסון שישדרגו לכם את החדר, ויעשו סדר בבלאגן.

מה צריך?

כמה ילדים משועממים ואחות אחת גדולה.

קופסאות שימורים, קופסאות סימילאק וכל קופסא שרציתם לזרוק...

ספריי צבע (לבן או צבעוני)

וואשי טייפ (במגוון דוגמאות)

טפט לוח גיר

גירים לבנים וצבעוניים

מספריים

וכמובן לא לשכוח מוזיקה שמחה, הרבה מרץ וקדימה לעבודה!
שלבי ההכנה:

1. מרססים בעזרת ספריי צבע את קופסת השימורים.
שימו לב, יש לדאוג שהקופסא נקיה ויבשה.

איך מרססים?

יש ללבוש כפפות (כמו שאמא לובשת כשהיא מנקה את הבית) מכיניסים יד אחת לתוך הקופסא ועם היד השניה מרססים, יש לרסס במרחק של לפחות 30 סנטימטר מהקופסא כדי למנוע נזילות. לאט לאט מסובבים את הקופסא בעזרת היד השניה עד לצביעה מלאה.
שימו לב- עדיף לרסס בכמה שכבות דקות מאשר שכבה אחת עבה, שוב כדי למנוע נזילות. לכן נרסס שכבה אחת ונניח לייבוש מלא, ונרסס שוב, ושוב ושוב...עד שהקופסא אטומה ויפה.

2. מעצבים את הקופסא

מומלץ להחליט לפני כן איך אתם מעצבים את הקופסא, תבחרו סקאלת צבעים, תעמידו את הוואשי טייפ לדוגמא ורק אחרי שהגעתם להחלטה ניתן להתחיל להדביק.

כדאי להדביק שכבה אחת של וואשי טייפ בחלק העליון של הקופסא, כשחצי יכנס פנימה וחצי בחוץ כדי לכסות את החיתוך של הברזל ולמנוע בהמשך אפשרות לחתכים...
3. מכינים תויות לקופסא

1. משרטטים את הצורה הרצויה על הטפט או לחילופין ניתן להדפיס את הצורה הבאה ולהעתיק על הטפט2. גוזרים את הצורה. כותבים עם גיר לבן מה הקופסא תכיל, לדוגמא "עפרונות" ניתן גם לקשט עם ציורים..
מדביקים על חזית הקופסא.
סיימנו!


מה שנותר זה להתחיל לסדר את כל השמונצעס בקופסאות היפות שהכנתם, לשלוח תמונה למייל ולשתף אותנו בתוצאות!

מאחלת לכולם הכנות קלות לפסח!3 תגובות:

 1. מהמם, אתמול זרקתי 2 קופסאות של סימילק. אחרי שראיתי את היצירה ממש הצטערתי. זה פשוט ייפפהה,

  השבמחק
 2. הוואשי טייפ נקרא כך? איפה אפשר להשיג באזור אשדוד?

  השבמחק
 3. אכן כך זה נקרא.
  באשדוד ניתן למצוא בחנות פיקאסו בסטאר סנטר.
  ברשת ניתן למצוא במגוון חנויות מקוונות כמו נתנאלה http://www.netanella.com/

  השבמחק